1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Wilcza Struga

Życzenia

Spływ Prusiną 2011

Rzeka Prusina

                               

     ZAPRASZA DO WSPÓLNEJ WYPRAWY NA

Rzekę Prusina

12.03.2011     Sobota

rodzaj kajaków – jedynki polietylen

    Start   – Miejscowość  Laski – 9.00                     12    km

  Zakończenie     – Tleń   – wieczorem

Wyjazd z Bydgoszczy godz.7.00 – główne ronda Bydgoszczy ( Toruńskie, Fordońskie, Jagiellońskiej, Grunwaldzkie) po uprzedniej telefonicznej informacji

Obowiązkowo zabieramy ze sobą: czołówka, kamizelka odblaskową, na zakończenie rozpalamy ognisko ( zabieramy ze sobą kiełbaski)

Informacja telefoniczne Tel. – 669-323-033

www.splywy.bydgoszcz.pl

                 Prusinarzeka w północnej polsce, prawy dopływ Wdy. Jej długość wynosi 27,5 km, a powierzchnia dorzecza 220 km². Wypływa z jeziora Okonińskiego  w pobliżu wsi Okonin. Przepływa w całości przezBory Tucholskie i częściowo przez Wdecki park Krajobrazowy. Do Wdy uchodzi w miejscowości Tleń.

Rzeczka płynie w malowniczej dolinie o zalesionych i miejscami stromych zboczach. Niektóre odcinki Prusiny przypominają bystry górski potok. Od wsi Osieczna do ujścia wTleniu na długości ok. 24 km wytyczony został szlak kajakowy. Jednak ze względu na wąskie koryto, płytkość, liczne przeszkody w postaci drzew czy kładek oraz sąsiedztwo bardziej przyjaznej kajakarzom rzeki Wdy, szlak ten jest mało uczęszczany przez turystów wodnych.

Rzeka objęta jest ochroną w ramach zespołu przyrodniczo-krajobrazowego "Rzeki Prusiny".

źródło; Wikipedia

Łobożonka 2010 - Wspomnienia - Filmy

 

Struga Ciechocińska

wraz z grupą

HUMBAK TORUŃ

ZAPRASZA DO WSPÓLNEJ WYPRAWY NA

Strugę Ciechocińską

22.01.2011 sobota

Rodzaj kajaków ? jedynki polietylen

Wyjazd busem z Bydgoszczy ? 7.00

Start ? Małszyce koło Ciechocina ? 9.00 10 km

Zakończenie ? wpłynięcie na rzekę Drwęca

Informacja telefoniczne Tel. ? 669-323-033

www.splywy.bydgoszcz.pl

Obiekt namierzył Gizbern, przedstawiciel kajakowego ogniwa klubu nurkowego HUMBAK, jak zwykle nieoceniony w wyszukiwaniu nieznanych kajakarzom, a prawie zawsze ciekawych zwałkowych cieków. Tym razem przeszedł samego siebie...

Rzeczka zowie się Struga Ciechocińska, choć nazwa owa nie występuje na żadnej mapie. Udało się ją ustalić dopiero po kontakcie z wydziałem ochrony środowiska Urzędu Gminy Ciechocin. Wiadomość nie zaskoczyła nas w sumie, bo strugi tego pokroju zawsze nazywane są według jednego klucza, zupełnie bez fantazji. Na szczęście, nim ustaliliśmy oficjalne miano cieku, Giz zdążył nadać mu nazwę ?potoczną? - Pierdziawka.

redrube.mobi fetishtube youporn tube8.online